Przekaz mocy

Przekaz mocy. Książka buddyjska
  • promocja
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 34,00 zł

Cena regularna: 47,00 zł

34.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 47,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Vimala
Kod produktu: CF57-479D1

Opis

Rytuał przekazu mocy zwany jest czasem nieodzowną bramą prowadzącą do buddyzmu wadżrajany. Uaktywnia on nasze wrodzone prawo do oświeconego władania naszym życiem i praktyką duchową. Przekaz mocy to tekst napisany w sposób jasny i przejrzysty; zawiera on bogactwo wyjaśnień dotyczących wszystkich kluczowych punktów buddyjskiego treningu, zwłaszcza ścieżki wyzwolenia mahamudry i dzogczen.

„Ludzie, którzy nie mają ambicji zostać wielkimi uczonymi, chcą się natomiast skupić na faktycznym urzeczywistnieniu ostatecznego celu wadżrajany, powinni przestudiować kilka tekstów Tsele Natsok Rangdrola. Znajdą w nich kluczowe wyjaśnienia, które stanowią samo serce Dharmy”.

– Czokji Nima Rinpocze

„W buddyzmie nie ma nauk, które byłyby nieskuteczne bądź płytkie; jeśli danej osobie nie udaje się osiągnąć dojrzałości wyzwolenia, problem leży po jej stronie. Dlatego proszę was, ćwiczcie się pilnie, by móc połączyć nauki z własnym umysłem – bez względu na to, jaki system Dharmy praktykujecie. Taka jest moja szczera modlitwa skierowana do przyszłych pokoleń”.

– Tsele Natsok Rangdrol

„Uważam, że przetłumaczenie Przekazu mocy na angielski przyniesie ogromny pożytek. Żyjemy w czasach, w których nauki Buddy rozprzestrzeniają się po całej planecie; dotyczy to zwłaszcza wadżrajany. Prawdziwe znaczenie wadżrajany jest niezwykle subtelne i niektórym trudno jest pojąć jego naturę. Mogą mieć błędne wyobrażenia na temat nauk tantrycznych albo żywić w stosunku do nich podejrzliwość. Myślę, że dlatego właśnie pojawiły się ostatnio pewne osobliwe tłumaczenia. Niektóre z nich zostały przygotowane przez osoby, które nie posiadają odpowiedniego buddyjskiego wykształcenia, inne zaś bazują na błędnych osobistych opiniach. Niestety – książki te stoją w sprzeczności ze znaczeniem tantr. Mam ogromne obawy w stosunku do osób, które udzielają wykładów i publikują książki o „wadżrajanie”, podczas gdy ich czyny i sposób myślenia przeczą znaczeniu tantr.

Wygląda na to, że istnieje tylko jeden sposób rozwiązania tego problemu, a mianowicie prezentacja czterech przekazów mocy w taki sposób, który będzie odpowiadał znaczeniu tantr. Największy pożytek przyniesie publikacja właściwego tłumaczenia wyjaśnień prawdziwego mistrza, który nie tylko był erudytą, ale też osiągnął spełnienie praktyki. Mam wielkie zaufanie do nauk Tsele Natsog Rangdrola i dlatego zachęciłem Erika Pema Kunsanga do przetłumaczenia tej pracy. Uważam, że w ten sposób nie popełniamy błędu polegającego na ujawieniu tajemnych nauk: książkę tę można raczej porównać do lekarstwa, które leczy chorobę braku zrozumienia, błędnego zrozumienia i wątpliwości. Jestem pewien, że mój jidam i guru zgadzają się z tym, i że to tłumaczenie przyniesie wielki pożytek”.

– Czokji Nima Rinpocze

Dane techniczne

Ilosc stron 152
Format 148x210 mm

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl