Posążek Buddy Medycyny z żywicy w kolorze Lapis Lazuli. 14 cm

Cena: 190,00 zł 190.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Handmade
Kod produktu: C007-54694

Opis

Ręcznie robiona i malowana statuetka przez nepalskiego rzemieślnika. Posążek w odcieniu Lapis Lazuli przedstawia Buddę Medycyny medytującego na kwiecie lotosu. W lewej ręce trzyma miseczkę zawierającą nektar długiego życia. W prawej zaś w mudrze szczodrości kwiat arura - zioło które leczy choroby fizyczne i psychiczne.Budda Medycyny jest również nazywany Bhajszadźja Tathagatta lub Buddą Uzdrawiania - przejawia uzdrawiającą energię wszystkich oświeconych. Jest uznawany za centralną postać w tradycyjnej medycynie tybetańskiej; uważa się go za źródło wszystkich traktatów medycznych.
Jest wzywany w celu wyeliminowania katastrof i chorób. Zgodnie z Sutrą Buddy Medycyny, Budda Medycyny wkraczając na ścieżkę bodhisattwy przyjął ślubowania aby leczyć choroby fizyczne i psychiczne, przynosić ulgę, zaspakajać głód i pragnienie oraz potrzeby istot, tak aby żadnej nie brakowało tego, co niezbędne do życia oraz prowadzić je do oświecenia. Dlatego wierzy się, że gdy modli się do Buddy Medycyny, niezależnie od wyznawanej religii, można spełnić każde, nawet całkiem doczesne pragnienie. Samo usłyszenie imienia lub mantry Buddy Medycyny zamyka odrodzenie w niższych światach.

Nieskończone współczucie Buddy Medycyny może pomóc zrównoważyć naszą energię, usunąć przeszkody czy lęki, a praktyka jest kompletną ścieżką prowadzącą do wyzwolenia.Wymiary: 14 cm x 9,5 cm x 6 cm

Waga: 340 gramów

Materiał: żywica

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl