Kreatywna wizja i wewnętrzna rzeczywistość

Kreatywna wizja_okladka.jpg
  • promocja
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 40,00 zł

Cena regularna: 55,00 zł

40.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 55,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Vimala
Kod produktu: 1425-695A8

Opis

Kreatywna wizja i wewnętrzna rzeczywistość

Dziamgon Kongtrul Lodro Thaje

W przekładzie Karma Mipham Zangpo.

 

Kreatywna wizja i wewnętrzna rzeczywistość to opatrzony przypisami przekład tekstu Kluczowe aspekty praktyki tantry buddyjskiej – rady dla początkujących. Jest to pisany wierszem utwór autorstwa tybetańskiego urzeczywistnionego mistrza i słynnego uczonego, Dziamgona Kongtrula Lodro Thaje.

Tekst ten oferuje delikatne, lecz systematyczne wprowadzenie aspirującego praktykującego i poszukiwacza wiedzy w podstawowe elementy medytacji tantrycznej, znane jako „faza budowania” i „faza spełniająca”, zachowując przy tym pełny kontekst myśli i praktyki buddyzmu tybetańskiego. „Budowanie” odnosi się do stopniowego procesu odtwarzania otoczenia jako mandali i siebie jako bóstwa, przy jednoczesnym zachowaniu świadomości pustki lub braku rzeczywistego istnienia wszystkich zjawisk. Z kolei „spełnienie” odnosi się do stopniowego rozpuszczenia wizualizacji, aż umysł spocznie w naturalnym stanie – w nierozdzielności błogości i pustki. Tak więc w pierwszej fazie cel jest wyobrażony, a w drugiej – doświadcza się go bezpośrednio. Niniejsza książka zawiera również radę, którą Dziamgon Kongtrul napisał dla swojego ucznia Lhałanga Tasziego. Pełnym zachęty, życzliwości i uczucia głosem mistrz instruuje praktykującego, jakie znaki i pułapki może napotkać na swojej ścieżce.

Całość przełożył, wstępem i przypisami opatrzył Elio Guarisco – jeden z głównych uczestników trwającego ponad dwadzieścia lat i zainicjowanego przez Kalu Rinpocze projektu mającego na celu przetłumaczenie Skarbnicy wiedzy, czyli encyklopedii dotyczącej buddyjskich nauki Indii i Tybetu autorstwa Dziamgona Kongtrula. Do czasu swojej śmierci w 2020 r. przetłumaczył na język angielski kilkadziesiąt różnych tekstów dotyczących praktyki buddyjskiej; był również instruktorem medytacji we Wspólnocie Dzogczen założonej przez Namkhai Norbu Rinpocze.

 

Patroni medialni:

  

 

Dane techniczne

Ilosc stron 164
Format 148x210

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl